O nás

Akcionáři


PROXY - FINANCE a.s.

PROXY - FINANCE a.s. je soukromá finanční skupina, která v působí v České i Slovenské republice již od roku 1990. Historicky jako jedna z prvních společností zakládala soukromé finanční subjekty (leasingové společnosti, pojišťovny, atp.).

Mezi příklady úspěšných projektů patří: Prvá slovenská investičná skupina a.s. (1990), leasingová společnost B.O.F., a.s. (1991), jeden z prvních obchodníků s cennými papíry BH Securities a.s. (1993), dále pak Penzijní fond JISTOTA (ČR), ERGO životná poisťovňa, a.s. (SR) (1995) a společný podnik se skupinou Dimension, a.s. (1991).

Po roce 2000 začal postupný proces propojování dceřiných společností s mezinárodními finančními institucemi. Do penzijního fondu vstoupila ABN AMRO Bank N.V. (2000) a později Česká pojišťovna a.s.. Do ERGO životná poisťovňa, a.s. vstoupila KBC GROUP/ČSOB, a.s (2002) a do Dôchodkovej správcovskej spoločnosťi Poštovej banky, d.s.s., a. s. vstoupila ING pojišťovna a.s. (2005). Majoritní podíl leasingové společnosti B.O.F., a.s. získala VÚB, a.s. Bratislava (člen skupiny Banca Intesa 2007). Zahraniční korporace nebo jejich lokální dceřiné společnosti vstupovaly na trh buď formou přímé akvizice nebo formou spojení společností.

V posledních letech se aktivity společnosti zaměřily na financování restrukturalizace firem formou mezaninových půjček nebo podřízených úvěrů, dále pak financování developerských projektů v rámci skupiny a na další finanční transakce podporující financování specifických projektů.

Vybrané stávající majetkové účasti a aktivity:

BH Securities, a.s., jeden z nejvýznamnějších nebankovních obchodníků s cennými papíry www.bhs.cz

Dimension a.s., finanční skupina, profilující se zejména v leasingových službách, www.dimension.cz

SONBERK, a.s. špičkový výrobce vín a první chatteau na Moravě, www.sonberk.cz

Nadace pro rozvoj vzdělání, www.nadaceprovzdelani.cz.


Petr Laštovka
Předseda představenstva

Petr Laštovka vystudoval vysokou školu ekonomickou v Praze, fakultu Finance a účetnictví.

Od roku 1993 působil ve firmě TPA Horwath s.r.o. (původně Notia) jako auditor a daňový poradce. Od roku 2003 byl ředitelem konzultační divize (TPA Horwath Consulting s.r.o.) kde se věnoval především oboru investičního bankovnictví (corporate finance). Zároveň publikoval a přednášel na téma cenné papíry, deriváty a investiční bankovnictví (na VŠE Praha, pro Finanční ředitelství, Komoru daňových poradců a soukromé vzdělávací agentury).

Od roku 2010 se věnuje správě a strukturování rodinných majetků svých klientů.

V roce 2011 založil společně s PROXY - FINANCE a.s projekt EMUN PARTNERS a.s.Vladimír Hoffmann
Místopředseda představenstva

Vladimír Hoffmann vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Bratislavě, fakultu Řízení, katedru Ekonomicko-Matematických výpočtů.

Od roku 1993 do roku 1997 působil jako člen představenstva společností BH Securities, a.s. V letech 1996-2000 působil jako ředitel a člen představenstva ve společnosti Delta Securities, a.s., zabývajících se obchodováním s cennými papíry.

Byl členem statutárních orgánů významných společností jako Burza cenných papírů Praha, a.s., Jihočeské papírny JIP - Papírny Větřní, a. s., Teplárna Trmice, a.s., Frigera Kolín, a.s. apod.

Od roku 2001 se věnuje finančnímu a investičnímu poradenství pro institucionální klienty a správě majetku.


Andrea Králová
Člen představenstva

Andrea Králová vystudovala Obchodni akademii v Bratislavě. Od roku 1991 pracuje v holdingu společnosti Proxy - Finance a.s., z toho od roku 1997 ve funkci finanční ředitelky společnosti.


Dozorčí rada


Tomáš Richter

Tomáš Richter vystudoval ČVUT v Praze, fakultu strojní, katedru tepelných a jaderných strojů a zařízení.

Od roku 1993 vlastnil společnost RiS s.r.o., kterou úspěšně prodal v roce 2001 společnosti ASSA ABLOY. Pro tuto společnost řídil nejdříve společnosti ASSA ABLOY Czech & Slovakia s. r.o. a v roce 2007 se pak stal regionálním ředitelem ASSA ABLOY EMEA pro oblast střední a východní Evropy.

V současné době se věnuje ve společnosti Richter Hotels s.r.o. přípravě výstavby již druhého Spa & Wellness hotelu v Mariánských Lázních a zároveň připravuje akvizice pro společnost ASSA ABLOY ve východní Evropě.

Jan Martínek

Jan Martínek vystudoval fakultu ČVUT v Praze a Duquesne Univesity v Pittsburgu.

V letech 1992-1993 působil ve společnosti Coopers Lybrand Consulting.

V období 1993-2011 byl zaměstnán v Nomura Securities International, Inc. v Londýně, v sekci investičního bankovnictví kde zodpovídal za vedení projektů ve střední a východní Evropě.

V současné době se věnuje investování.

Tomáš Kučera

Tomáš Kučera studoval informatiku a ekonomii na Universitě ve Frankfurtu nad Mohanem. V roce 1969 emigroval do Německa. Od roku 1989 spolupracoval s tehdejší Deutsche Terminboerse. V roce 1999 založil ve Frankfurtu nad Mohanem společnost Kučera IPC Gmbh a spolupracoval s Deutsche Boerse AG.

V roce 2004 v Praze založil spolu se spřízněnou firmou x-markets Gmbh společnost sITee s.r.o. (dnes xitee k.s.).


Investiční výbor


Investiční výbor doporučuje investiční strategie se zaměřením na uchování majetku.


Stálými členy investičního výboru jsou Peter Vajda, Vladimír Hoffman a Petr Laštovka. Investiční výbor spolupracuje také s dalšími externími poradci se specializací na jednotlivé dílčí oblasti (např. měnová rizika, komodity, zahraniční trhy atd.)


Peter Vajda

Peter Vajda je zakládajícím akcionářem a generálním ředitelem skupiny PROXY - FINANCE a.s..

Do roku 1989 působil v ekonomickém výzkumu. Ihned po revoluci se zapojil do investování, byl spoluzakladatelem první investiční společnosti v Československu.

Dále působil v řadě dozorčích rad, zejména v oblasti kolektivního investování, penzijních fondů a pojišťoven. V současné době se věnuje investicím společnosti PROXY - FINANCE a.s..