O nás

Akcionáři


PROXY - FINANCE a.s.

Účinné a flexibilní kapitálové investice, to je nástroj, jehož prostřednictvím Investiční skupina PROXY-FINANCE a.s. již od roku 1991 urychluje zhodnocení firem a projektů. Investiční aktivity skupiny v posledních letech cílí na financování restrukturalizace firem formou mezaninových půjček nebo podřízených úvěrů, dále pak na financování developerských projektů v rámci skupiny a na další finanční transakce, které podporují financování specifických projektů. Společnost PROXY-FINANCE a.s. investuje pouze vlastní prostředky. Jako první soukromá investiční skupina založená v postkomunistickém Československu jsme spjati nejen s finanční oblastí podnikatelského prostředí, ale také s jeho kulturním a etickým bohatstvím. To jsou hodnoty, na kterých nám záleží. Promítáme je do své práce a snažíme se je prosazovat. Vážíme si otevřených vztahů s mnoha úspěšnými subjekty českého a slovenského trhu. Jsme poctěni, že máme možnost přispět k prosperitě všech našich partnerů.


Petr Laštovka
Předseda představenstva

Petr Laštovka vystudoval vysokou školu ekonomickou v Praze, fakultu Finance a účetnictví.

Od roku 1993 působil ve firmě TPA Horwath s.r.o. (původně Notia) jako auditor a daňový poradce. Od roku 2003 byl ředitelem konzultační divize (TPA Horwath Consulting s.r.o.) kde se věnoval především oboru investičního bankovnictví (corporate finance). Zároveň publikoval a přednášel na téma cenné papíry, deriváty a investiční bankovnictví (na VŠE Praha, pro Finanční ředitelství, Komoru daňových poradců a soukromé vzdělávací agentury).

Od roku 2010 se věnuje správě a strukturování rodinných majetků svých klientů.

V roce 2011 založil společně s PROXY - FINANCE a.s projekt EMUN PARTNERS a.s.Vladimír Hoffmann
Místopředseda představenstva

Vladimír Hoffmann vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Bratislavě, fakultu Řízení, katedru Ekonomicko-Matematických výpočtů.

Od roku 1993 do roku 1997 působil jako člen představenstva společností BH Securities, a.s. V letech 1996-2000 působil jako ředitel a člen představenstva ve společnosti Delta Securities, a.s., zabývajících se obchodováním s cennými papíry.

Byl členem statutárních orgánů významných společností jako Burza cenných papírů Praha, a.s., Jihočeské papírny JIP - Papírny Větřní, a. s., Teplárna Trmice, a.s., Frigera Kolín, a.s. apod.

Od roku 2001 se věnuje finančnímu a investičnímu poradenství pro institucionální klienty a správě majetku.


Andrea Králová
Člen představenstva

Andrea Králová vystudovala Obchodni akademii v Bratislavě. Od roku 1991 pracuje v holdingu společnosti Proxy - Finance a.s., z toho od roku 1997 ve funkci finanční ředitelky společnosti.


Dozorčí rada


Tomáš Richter

Tomáš Richter vystudoval ČVUT v Praze, fakultu strojní, katedru tepelných a jaderných strojů a zařízení.

Od roku 1993 vlastnil společnost RiS s.r.o., kterou úspěšně prodal v roce 2001 společnosti ASSA ABLOY. Pro tuto společnost řídil nejdříve společnosti ASSA ABLOY Czech & Slovakia s. r.o. a v roce 2007 se pak stal regionálním ředitelem ASSA ABLOY EMEA pro oblast střední a východní Evropy.

V současné době se věnuje ve společnosti Richter Hotels s.r.o. přípravě výstavby již druhého Spa & Wellness hotelu v Mariánských Lázních a zároveň připravuje akvizice pro společnost ASSA ABLOY ve východní Evropě.

Jan Martínek

Jan Martínek vystudoval fakultu ČVUT v Praze a Duquesne Univesity v Pittsburgu.

V letech 1992-1993 působil ve společnosti Coopers Lybrand Consulting.

V období 1993-2011 byl zaměstnán v Nomura Securities International, Inc. v Londýně, v sekci investičního bankovnictví kde zodpovídal za vedení projektů ve střední a východní Evropě.

V současné době se věnuje investování.

Tomáš Kučera

Tomáš Kučera studoval informatiku a ekonomii na Universitě ve Frankfurtu nad Mohanem. V roce 1969 emigroval do Německa. Od roku 1989 spolupracoval s tehdejší Deutsche Terminboerse. V roce 1999 založil ve Frankfurtu nad Mohanem společnost Kučera IPC Gmbh a spolupracoval s Deutsche Boerse AG.

V roce 2004 v Praze založil spolu se spřízněnou firmou x-markets Gmbh společnost sITee s.r.o. (dnes xitee k.s.).